top of page

Media o nasCo piszą o nas w prasie? Gdzie można posłuchać naszych autorów? W jakiej sprawie zabrali głos? Jak komentowane są nasze książki? Informujemy Was o tym, co nowego słychać w mediach o Szczelinach.

Max Fisher, „W trybach chaosu”Demagog, Czy algorytmy wybierają naszych przywódców? Rozmowa z Maxem Fisherem


Czy algorytmy są w stanie wpłynąć na to, na kogo zagłosujemy w wyborach? Czy lubią podrzucać nam dezinformację okołopolityczną? Czy są w stanie sprawić, że zmienimy nasze poglądy polityczne? Czy algorytmy trzeba natychmiast wyłączyć?” – na te i wiele innych pytań Max Fisher odpowiada Wioli Myszkowskiej. PosłuchajDemagog, Książka Maxa Fishera W trybach chaosu. Jak media społecznościowe przeprogramowały nasze umysły i nasz świat

Na portalu Demagog znajdziecie także fragment „W trybach chaosu” Maxa Fishera.Wirtualna Polska, Nie tylko kradnie czas. Facebook przyczynił się do ludobójstwa


Jakie są największe zbrodnie Facebooka? Czy jest tylko „narzędziem dobra”? Jak algorytmy przyczyniły się do ludobójstwa w Mjanmie? Max Fisher w rozmowie z Przemkiem Guldą wyjaśnia, jak media wpływają na politykę i nasze zachowania.Coś osobliwego, Jak media społecznościowe przeprogramowały nasze umysły i świat?


O książce Maxa Fishera rozmawiają Aleksandra Przegalińska i Jakub Wątor.

Sergei Guriev, Daniel Treisman, „Spin dyktatorzy”Układ Otwarty i Salon24, Współcześni dyktatorzy - kim są i jak działają?


„Czym różnią się współcześni dyktatorzy od najsłynniejszych tyranów XX wieku? Czy zawód dyktatora jest najstarszym zawodem na świecie? Jak na przestrzeni wieku zmieniły się metody używane przez dyktatorów? Co może stać się z Władimirem Putinem po wojnie? Czy Lee Kuan Yew był dobrym dyktatorem? Kim jest spin dyktator? Jaka jest różnica między spin dyktatorem, a demokratą? Jaki wpływ na niedemokratyczne procesy ma globalizacja? Dlaczego bycie spin dyktatorem się opłaca? Dlaczego propaganda spin dyktatorów jest tak skuteczna?” – o to wszystko Igor Janke z Układu Otwartego pyta Sergeia Gurieva.


Śląska Opinia, Systematycznie zmniejsza się ilość tradycyjnych dyktatorów. Czy to oznacza, że świat zmierza ku stabilizacji?


O tym, jak stara tyrania strachu zmieniła się w dyktaturę spinu i o „Spin dyktatorach” Sergeia Gurieva i Daniela Treismana pisze Maciej Makowski.

Johny Pitts, „Afropejczycy”Salam Lab, Mieszkamy w Afropei


„Szarość jest w nas równie silna, jak i oddzielające nas od siebie dychotomie. Musimy tylko jako społeczeństwa – polskie i europejskie – nauczyć się ją dostrzegać. Dlatego też, jeśli statystyczny Polak czyta jedną książkę rocznie, dobrze by było, gdyby wybrał właśnie tę.” – pisze w recenzji „Afropejczyków” Ewelina Kaczmarczyk.
Autorzy Szczelin o wydarzeniach na świecieAndrzej Kohut


Wprost, Prezydentura czy kilkadziesiąt lat więzienia? Donald Trump znów przed sądem. „Części wyborców to się podoba”


Michał Banasiak rozmawia z Andrzejem Kohutem o sytuacji w Ameryce i postawieniu Donalda Trumpa przed sądem.Dominik Héjj


Biznes Alert, Atom z Rosji na Węgrzech wciąż nie może ruszyć


Autor „Węgier na nowo” analizuje relacje węgiersko-rosyjskie w ostatnim czasie oraz problemy z elektrownią atomową na Węgrzech.


Michał Lubina


Nowa Konfederacja, Czy przyszłość Rosji zależy od chińskich ambicji kolonialnych?


Bartłomiej Radziejewski rozmawia z Michałem Lubiną o euroazjatyckiej układance w odcinku „Pomówmy Realnie”.Mateusz Mazzini


Polityka, Polakom kończy się cierpliwość do PiS. Co świat pisze o marszu 4 czerwca?


Polityka, Zaginiony „Titan”. Amerykańska Straż Przybrzeżna: odnaleziono szczątki, załoga nie żyje

Comments


bottom of page