top of page

Media o nasCo piszą o nas w prasie? Gdzie można posłuchać naszych autorów? W jakiej sprawie zabrali głos? Jak komentowane są nasze książki? Informujemy Was o tym, co nowego słychać w mediach o Szczelinach.

Max Fisher, „W trybach chaosu”This is IT – Maciej Kawecki, Algorytm doprowadził do masakry. Zuckerberg wiedział


Czy media społecznościowej zabijają ludzi? Dlaczego Facebook promuje mowę nienawiści? Jak sztuczna inteligencja wpływa na naszą rzeczywistość? Jaką rolę odegrały media społecznościowe i algorytmy w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych? – na te i wiele innych pytań Max Fisher odpowiada Maciejowi Kaweckiemu. ObejrzyjTygodnik Solidarność, Naukowy wieczór z dr Kaweckim: To on opisał jak algorytmy mediów społecznościowych potrafią dosłownie zabijać


„Bezdyskusyjnie mój najważniejszy od wielu wielu miesięcy” – Maciej Kawecki komentuje swoją rozmowę z Maxem Fisherem.

Javier Blas, Jack Farchy, „Świat na sprzedaż”Energetyka24, Świat na sprzedaż, czyli dyskretny urok handlarzy surowcami


„Globalna gospodarka, wielka polityka i międzynarodowe bezpieczeństwo opierają się na działaniach pozostającej w cieniu garstki ludzi, która – za pomocą wysublimowanych narzędzi – kształtuje bieg wydarzeń na całym świecie. Brzmi jak teoria spiskowa wyciągnięta z jakiegoś filmu z żółtymi napisami z YouTube, prawda? A tymczasem to prawdziwy opis świata oglądanego z perspektywy tradera surowcowego. Zawód ten opisują w swojej książce „Świat na sprzedaż" Javier Blas i Jack Farchy.” – recenzuje Jakub Wiech.


Biznes Alert, Politycy prawie nic nie wiedzą o sekretach traderów?


„Niektórzy decydenci zdają sobie sprawę z tego, że nie wiedzą prawie nic o traderach, a kiedy próbują uzyskać informacje, nie są w stanie” – mówi w rozmowie o książce „Świat na sprzedaż” z Wojciechem Jakóbikiem Javier Blas.

Autorzy Szczelin o wydarzeniach na świecieAndrzej Kohut


Demagog, Dezinformacja przed wyborami. Czy w Polsce możemy spodziewać się „ataku na Kapitol”?

Mateusz Cholewa rozmawia z Andrzejem Kohutem o nadchodzących wyborach w Polsce i możliwości powielenia się scenariusza amerykańskiego.Polskie Radio 24, „Akcja afirmatywna” w USA sprzeczna z konstytucją

Andrzej Kohut komentuje zamieszanie wokół „akcji afirmatywnej”.
Dominik Héjj


Demagog, Co Węgrzy wiedzą o wojnie w Ukrainie?


Jakie dezinformujące treści pojawiają się w węgierskich mediach społecznościowych i państwowych? W jakim stopniu zgrywają się one z prokremlowską propagandą? Wiola Myszkowska pyta o to Dominika Héjja.TOK FM, Kreml, Orban, cerkiew - czyli tajemnicze "uwolnienie" jeńców?


Z Dominikiem Héjjem rozmawia Agnieszka Lichnerowicz.


Biznes Alert, Naftowy rekord Węgier w Rosji pomimo wojny


Komentarz Dominika Héjja.


TOK FM, Orban w formie - jednym przemówieniem poirytował Rumunię, Słowację i Czechy


Z Dominikiem Héjjem rozmawia Jakub Janiszewski.Michał Lubina


TOK FM, Aung San Suu Kyi przeniesiona do aresztu domowego


Z Michałem Lubiną rozmawia Jakub Janiszewski.


Comments


bottom of page