top of page

Media o nasCo piszą o nas w prasie? Gdzie można posłuchać naszych autorów? W jakiej sprawie zabrali głos? Jak komentowane są nasze książki? Informujemy Was o tym, co nowego słychać w mediach o Szczelinach.
Marcin Strzyżewski, „Rosja. Mocarstwo absurdu i nonsensu”Rosja. Mocarstwo absurdu i nonsensu - moja książka trafiła do przedsprzedaży


Marcin Strzyżewski opowiada o swojej nowej książce. ObejrzyjMax Fisher, „W trybach chaosu”Why So Social, W trybach chaosu, czyli książka przez którą czuję wstyd


„Od Mjanmy (Birma), przez Sri Lankę, Nową Zelandię, Niemcy, Brazylię, a kończąc na Stanach Zjednoczonych i wtargnięciu zwolenników Trumpa do Kapitolu. Każda lokalizacja zawiera relacje świadków oraz zestawienie działań Facebooka, Youtube’a czy Twittera. Chociaż bardziej trafne było by mówienie o bierności, zaprzeczaniu faktów, składaniu pustych obietnic bez pokrycia lub jeśli już działaniom na alibi, które były spóźnione o przynajmniej kilka miesięcy.” - punktuje recenzent.


Krytyka polityczna, Media społecznościowe są jak dzwony kościelne – zapowiadają nadejście linczu


„W Mjanmie platformy społecznościowe karmiły się lękami dominującej buddyjskiej społeczności, która po nastaniu demokracji zaczęła tracić dawne przywileje. W Indiach w podobnej sytuacji znaleźli się wyznawcy hinduizmu. W 2018 roku dziennikarze BBC zauważyli ten sam schemat w północnej Nigerii, gdzie na Facebooku rozegrał się konflikt między stanowiącymi większość Fulanami i ludem Berom. W Ameryce media społecznościowe nagłośniły sprzeciw białej populacji wobec imigrantów, ruchu Black Lives Matter, rosnącej widoczności muzułmanów i zmian kulturowych na rzecz większej tolerancji i różnorodności.” – przeczytaj fragment książki Maxa Fishera.TECHSPRESSO.CAFE, Zwierciadło świata: dlaczego ulegamy dezinformacji?


Dlaczego tak łatwo ulegamy dezinformacji? Dlaczego instytucje, które mają z nią walczyć, są tak mało skuteczne? Co zrobić, aby uniknąć przedwyborczej dezinformacji? Jak w tym temacie sytuuje się książka Maxa Fishera?Javier Blas, Jack Farchy, „Świat na sprzedaż”Wirtualna Polska, Ludzie, których nikt nie kontroluje, a wręcz mało kto wie o ich istnieniu. Obracają miliardami


O tym, skąd wziął się pomysł na książkę, kim są jej bohaterowie, czym handlują, jak wypracowali tak silną pozycję na arenie międzynarodowej i wielu innych kwestiach z Javierem Blasem rozmawia Przemek Gulda.


Autorzy Szczelin o wydarzeniach na świecieMichał Lubina


TOK FM, Birma: Aung San Suu Kyi otrzymała częściową amnestię - "Do tej pory raczej dokładali kolejne wyrok"

O ogłoszeniu amnestii dla laureatki Pokojowej Nagrody Nobla Jakub Janiszewski rozmawia z Michałem Lubiną.TOK FM, Tajlandia nadal nie ma premiera

Co robić, kiedy w monarchii wybory parlamentarne wygrywa antymonarchistyczna partia? Jakub Janiszewski pyta o to Michała Lubinę.

Dominik Héjj


TOK FM, USA zaostrzają przepisy wizowe dla Węgrów


Czy zaostrzenie przepisów wizowych jest formą "kary" dla Węgrów? Z Dominikiem Héjjem rozmawia o tym Jakub Janiszewski.
Mateusz Mazzini


Polityka, Włochy toną pod naporem turystów. Imprezy na szlakach i kolejki do selfie


„Po pandemii wszyscy wyczekiwali ich z utęsknieniem. Teraz wrócili, ale w nadmiarze. Włoskie miasta (i nie tylko) są przeładowane gośćmi, których nie odstrasza nawet śmiertelnie groźna pogoda.” - pisze o sytuacji we Włoszech Mateusz Mazzini.


コメント


bottom of page