top of page

Media o nasCo piszą o nas w prasie? Gdzie można posłuchać naszych autorów? W jakiej sprawie zabrali głos? Jak komentowane są nasze książki? Informujemy Was o tym, co nowego słychać w mediach o Szczelinach.
Max Fisher, „W trybach chaosu”Fundacja Panoptykon, Piąty krąg piekła. „W trybach chaosu” Maxa Fishera


„Media społecznościowe, które portretuje Max Fisher w książce „W trybach chaosu. Jak media społecznościowe przeprogramowały nasze umysły i nasz świat”, są bardzo odległe od kolorowych witryn z zamieszczanymi zdjęciami kotków, marchewek o zabawnym kształcie i starych bombek choinkowych. Powstałe na początku XXI wieku przestrzenie do spotkań online to bardzo mroczne miejsca.” - ocenia recenzent.

Javier Blas, Jack Farchy, „Świat na sprzedaż”Klub Jagielloński, Traderzy – mafiozi czy pożyteczni przedsiębiorcy?


Co o książce Javiera Blasa i Jacka Farchy'ego sądzi Michał Wojtyło?

„Autorzy książki zapraszają do wzięcia udziału w intrygującym śledztwie przenoszącego nas do szarej strefy działalności traderów towarowych, którzy poza reflektorami mediów i oficjalnej polityki starają się wykorzystać okazje, aby zarobić na rynkowych spekulacjach. Pomagają im w tym zawirowania gospodarcze i polityczne, w tym sankcje i zamachy stanu.”

Andrzej Kohut, „Ameryka. Dom podzielony”Radio Opole, Amerykanista Andrzej Kohut o swojej najnowszej książce "Ameryka. Dom podzielony"


O książce „Ameryka. Dom podzielony”, pasie rdzy, wygranej Donalda Trumpa w wyborach i obecnej sytuacji w Stanach Zjednoczonych z Andrzejem Kohutem rozmawia Beata Granatowska.

Mateusz Mazzini, „Koniec tęczy. Chile po Pinochecie”Dziennik Gazeta Prawna, Kontynent bliżej przepaści. Chile jako przestroga dla świata


Co łączy neoliberalizm z dyktaturą? Czy Jaruzelski i Pinochet to podobne postaci? Jaką rolę Karol Wojtyła pełnił jako aktor stosunków międzynarodowych? I jak pisać o Ameryce Południowej po Kapuścińskim? Krzysztof Katkowski pyta o to Mateusza Mazziniego.


Autorzy Szczelin o wydarzeniach na świecieMarcin Strzyżewski


Radio Zet, Cisza przed burzą na Kremlu. „Elity tracą zaufanie do Putina”

„Rosjanie nie mają szansy uczyć się na błędach, bo każdy, kto krytykuje władze, jest uciszany, a w skrajnych przypadkach likwidowany” - tak obecną sytuację w Rosji komentuje dla Radia Zet Marcin Strzyżewski.
Dominik Héjj


Newsweek, Wybory bez wyboru? Tego Kaczyński zazdrości Orbánowi


Polska podobna do Węgier czy jednak różna? Na temat polityki obu państw z Dominikiem Héjjem rozmawia Jacek Pawlicki.


Biznes Alert, Węgry wciąż są lojalne wobec Rosji


Co mają wspólnego Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce z kwestiami energetycznymi? O dobre relacje z którymi państwami zabiegają Węgry? Jak wygląda węgierska polityka energetyczna? Dominik Héjj wyjaśnia.Biznes Alert, Spokojnie z hurraoptymizmem o współpracy Polski i Węgier w energetyce


„Każde działanie Węgier zmierzające do zwiększenia niezależności energetycznej od Rosji traktować należy optymistycznie. Ale jednocześnie należy podchodzić do tych deklaracji z odpowiednim dystansem, przyjmując maksymę po owocach ich poznacie” - pisze Dominik Héjj.Mateusz Mazzini


Polityka, Europa traci cierpliwość do Polski. Afera wizowa to już skandal globalny


Mateusz Mazzini komentuje aferę wizową i napiętą sytuację, którą wywołała w Europie.


Comments


bottom of page