top of page

Media o nasCo piszą o nas w prasie? Gdzie można posłuchać naszych autorów? W jakiej sprawie zabrali głos? Jak komentowane są nasze książki? Informujemy Was o tym, co nowego słychać w mediach o Szczelinach.
Max Fisher, „W trybach chaosu”ArtPapier, Social media – raport „z frontu”


„Książkę dziennikarza „The New York Timesa” Maksa Fishera „W trybach chaosu” można kochać od pierwszego zdania lub przekonać się do niej dopiero w trakcie lektury (to do tych, którzy z niechęcią podchodzą do wszelkiego rodzaju reportaży). Jak można zdefiniować ów tytułowy „chaos”? Czy media społecznościowe są w wyniku swojej ekspansji „podszyte” chaosem? Czy są jego „generatorem”?” - recenzuje Barbara Orzeł.

Michał Lubina, „Chiński obwarzanek”Globalny Punkt Spojrzenia, O obrzeżach chińskiego imperium


Jak Chiny tworzą swój obwarzanek? Jak powstaje i jak „smakuje” imperium made in China? Na czym opiera się imperialna polityka Państwa Środka? O tym z Michałem Lubiną rozmawia Grzegorz Gil.

Posłuchaj
Autorzy Szczelin o wydarzeniach na świecie
Dominik Héjj


Wirtualna Polska, Węgry agentem czy mostem dla dwóch światów?


„Poza krytyką Zachodu – w tym Unii Europejskiej, którą Viktor Orban kolejny raz porównał do Związku Radzieckiego – nie towarzyszy węgierskim elitom żadna konstruktywna propozycja” – ocenia Dominik Héjj. Co doprowadziło go do tej konstatacji?


Biznes Alert, Węgrzy są dalej zapatrzeni w rosyjskiego brata


„Węgierskie władze wciąż nie powzięły realnych działań na rzecz faktycznej dywersyfikacji dostaw energii, i to pomimo blisko dwóch lat wojny. Węgrzy niezmiennie pozostają rzecznikiem rosyjskich interesów w regionie” – komentuje Dominik Héjj wyjaśnia.

Mateusz Mazzini


Jesteście ciekawi, jak wyglądała sytuacja w Polsce przed wyborami i po nich? Polecamy serię artykułów Mateusza Mazziniego dla Polityki.


Marsz Miliona Serc w zagranicznych mediach: cytują Tuska i Polaków, patrzą z nadzieją Przeczytaj


Polonia drży o swoje głosy. Zainteresowanie wyborami za granicą jest ogromne Przeczytaj


Poland is back! Świat komentuje wybory w Polsce, „najważniejsze w Europie” PrzeczytajPolityka, Uparli się, a Europa traci cierpliwość. Dlaczego Węgry blokują wejście Szwecji do NATO


„Parlament w Budapeszcie odmówił głosowania nad ratyfikacją wejścia Szwecji do NATO. Utrzymał więc stanowisko, które Viktor Orbán zajął półtora roku temu. Inne kraje powoli tracą do niego cierpliwość.” – komentuje Mateusz Mazzini.

Comments


bottom of page