
Co piszą o nas w prasie? Gdzie można posłuchać naszych autorów? W jakiej sprawie zabrali głos? Jak komentowane są nasze książki? Informujemy Was o tym, co nowego słychać w mediach o Szczelinach.
Max Fisher, „W trybach chaosu”
ArtPapier, Social media – raport „z frontu”
„Książkę dziennikarza „The New York Timesa” Maksa Fishera „W trybach chaosu” można kochać od pierwszego zdania lub przekonać się do niej dopiero w trakcie lektury (to do tych, którzy z niechęcią podchodzą do wszelkiego rodzaju reportaży). Jak można zdefiniować ów tytułowy „chaos”? Czy media społecznościowe są w wyniku swojej ekspansji „podszyte” chaosem? Czy są jego „generatorem”?” - recenzuje Barbara Orzeł.
Michał Lubina, „Chiński obwarzanek”
Globalny Punkt Spojrzenia, O obrzeżach chińskiego imperium
Jak Chiny tworzą swój obwarzanek? Jak powstaje i jak „smakuje” imperium made in China? Na czym opiera się imperialna polityka Państwa Środka? O tym z Michałem Lubiną rozmawia Grzegorz Gil.
Posłuchaj
Autorzy Szczelin o wydarzeniach na świecie
Dominik Héjj
Wirtualna Polska, Węgry agentem czy mostem dla dwóch światów?
„Poza krytyką Zachodu – w tym Unii Europejskiej, którą Viktor Orban kolejny raz porównał do Związku Radzieckiego – nie towarzyszy węgierskim elitom żadna konstruktywna propozycja” – ocenia Dominik Héjj. Co doprowadziło go do tej konstatacji?
Biznes Alert, Węgrzy są dalej zapatrzeni w rosyjskiego brata
„Węgierskie władze wciąż nie powzięły realnych działań na rzecz faktycznej dywersyfikacji dostaw energii, i to pomimo blisko dwóch lat wojny. Węgrzy niezmiennie pozostają rzecznikiem rosyjskich interesów w regionie” – komentuje Dominik Héjj wyjaśnia.
Mateusz Mazzini
Jesteście ciekawi, jak wyglądała sytuacja w Polsce przed wyborami i po nich? Polecamy serię artykułów Mateusza Mazziniego dla Polityki.
Marsz Miliona Serc w zagranicznych mediach: cytują Tuska i Polaków, patrzą z nadzieją Przeczytaj
Polonia drży o swoje głosy. Zainteresowanie wyborami za granicą jest ogromne Przeczytaj
Poland is back! Świat komentuje wybory w Polsce, „najważniejsze w Europie” Przeczytaj
Polityka, Uparli się, a Europa traci cierpliwość. Dlaczego Węgry blokują wejście Szwecji do NATO
„Parlament w Budapeszcie odmówił głosowania nad ratyfikacją wejścia Szwecji do NATO. Utrzymał więc stanowisko, które Viktor Orbán zajął półtora roku temu. Inne kraje powoli tracą do niego cierpliwość.” – komentuje Mateusz Mazzini.