top of page

Media o nasCo piszą o nas w prasie? Gdzie można posłuchać naszych autorów? W jakiej sprawie zabrali głos? Jak komentowane są nasze książki? Informujemy Was o tym, co nowego słychać w mediach o Szczelinach.Ostatnie premiery: „Koniec tęczy. Chile po Pinochecie” Mateusza Mazziniego i „Spin dyktatorzy. Nowe oblicze tyranii w XXI wieku” Sergeia Gurieva i Daniela Treismana.

Tu przeczytacie i posłuchacie o naszych najnowszych książkach i opisanych w nich wydarzeniach:Gazeta Wyborcza, Jan Paweł II po nabożeństwie pozostał w pozycji klęczącej. Wstał dopiero, kiedy przekazano mu, że zamieszki zostały spacyfikowane

07.04.2023

Fragment książki dotyczący pielgrzymki Jana Pawła II do Chile w 1987 roku.Książki z puentą, Co czeka nas na końcu tęczy?

31.03.2023

Mateusz Mazzini gościem Magdy Melnyk w podcaście Książki z puentą.Radio Nowy Świat, Czy Chile zwalczyło demony dyktatury?

14.04.2023

Patryk Rabiega rozmawia z Mateuszem Mazzinim o książce i współczesnym Chile.

Onet, "Jeśli przegra, ma małe szanse na utrzymanie się przy władzy". Czego światowi dyktatorzy mogą się nauczyć od Putina

9.04.2023

O książce, dyktaturze spinu i sytuacji w Rosji z Danielem Treismanem rozmawia Aliona Ickowa.Newsweek, Putin to dyktator nowego typu. "Zachód płaci cenę za to, że tego nie rozumiał"

9.03.2023

W rozmowie z Newsweekiem Sergei Guriev wskazuje, dlaczego Rosja przeszła od dykatury spinu do dyktatury strachu.


Tym, którzy czują niedosyt informacji i dyskusji o "Afropejczykach" Johny'ego Pittsa polecamy z kolei odcinek audycji Poczytalni:


TOK FM, "Afropejczycy. Zapiski z czarnej Europy" Johny Pitts

8.04.2023

O polskiej edycji książki rozmawiają Martyna Osiecka, Małgorzata Wołczyńska, Karolina Kłaczyńska, Katarzyna Murawska i Filip Kekusz.
O "Niedźwiedziu w objęciach smoka" można było z kolei usłyszeć w programie Marcina Mellera:


Drugie Śniadanie Mellera, Sławomir Sierakowski o książce Michała Lubiny

18.03.2023

Nie może także zabraknąć komentarzy naszych autorów dotyczących obecnych wydarzeń na świecie. Tutaj szczególnie polecamy wypowiedzi Dominika Héjja, Michała Lubiny i Andrzeja Kohuta:


Dziennik Gazeta Prawna, Grupa Wyszogrodzka zamiast Wyszehradu, czyli kordon sanitarny wokół Węgier

4.04.2023

Zbigniew Parafianowicz i Dominik Héjj o tym, jak „podczas wojny na Ukrainie węgierskie władze nieudolnie próbują grać w dobrego i złego policjanta”.
Fakt, Fatalny scenariusz dla Polski. W USA już się tego domagają. "Rosja o tym marzy"

12.04.2023

Michał Lubina o widmie wojny o Tajwan.Instytut Nowej Europy, „Europa potrzebuje obecności Stanów, Stany potrzebują silnej Europy”

3.04.2023 Rozmowa Michała Banasiaka z Andrzejem Kohutem pochodząca z publikacji „Rok obaw i nadziei. Co czeka Europę w 2023?”.Interia, "Właśnie z hukiem wraca na salony". Skandal sądowy zbawieniem dla Trumpa

6.04.2023

O powrocie Donalda Trumpa z Andrzejem Kohutem rozmawia Łukasz Rogojsz.Comments


bottom of page