top of page

Media o nasCo piszą o nas w prasie? Gdzie można posłuchać naszych autorów? W jakiej sprawie zabrali głos? Jak komentowane są nasze książki? Informujemy Was o tym, co nowego słychać w mediach o Szczelinach.
Sergei GurievPolityka, Nowe szaty tyrana. Dlaczego Putin zaatakował i co go dziś przeraża?


Czy Sergei Guriev potrafi zrozumieć Putina? Co czeka Rosję pod rządami dyktatora? Te i wiele innych pytań Jacek Żakowski zadał jednemu z autorów „Spin dyktatorów”.

Przeczytaj: https://bit.ly/3J5Q98rTVN24, Prof. Guriew: głównym polem walki dla demokracji przeciwko dyktaturze są media informacyjne


„Bez mediów niezależnych, bez głosów krytycznych, bez opozycji dyktator otacza się tylko klakierami, ludźmi, którzy dają tylko pozytywne wiadomości. Wszystkie te wiadomości, które odbiera Putin, sprawiają, że jest jeszcze bardziej wyizolowany” – tłumaczył Sergei Guriev Michałowi Sznajderowi.

Obejrzyj: https://bit.ly/3NHi5CsRMF24, Dyktator, który terroryzuje wyrazami i obrazami


O kontroli rosyjskiego społeczeństwa Bogdan Zalewski rozmawiał z Sergeiem Gurievem.

Przeczytaj lub obejrzyj: https://bit.ly/3AZbkUYPolityka, Dyktatorom już nie chodzi o ideologię. Mamy powody do obaw


Mateusz Mazzini zapytał Sergeia Gurieva o współczesnych dyktatorów.

Przeczytaj: https://bit.ly/3VECWbKUkład Otwarty, Współcześni dyktatorzy – kim są i jak działają?


Z Seregiem Gurievem rozmawiał Igor Janke.

Posłuchaj: https://bit.ly/3WzCWdk

Mateusz MazziniPolityka, Karol III: ostatni król Anglii? Takiej Anglii na pewno. To był spektakl bez precedensu


„Porzućmy złudzenia – to z pewnością wydarzenie wielkiej wagi, które przyciągnęło przed telewizory setki milionów ludzi. Będzie też rezonować politycznie, bo choć rola brytyjskiego monarchy jest raczej ceremonialna, to wciąż miewa on spory wpływ nawet na codzienny bieg wydarzeń w Westminsterze.” - tak Mateusz Mazzini komentuje koronację Karola III.

Przeczytaj: https://bit.ly/3MqEwux

Michał LubinaRadio Wnet Fm


Gośćmi Jaśminy Nowak w Kurierze w Samo Południe byli Michał Lubina, Zbigniew Stefanik, por. Anna Michalska. Jak skomentowali sytuację w Tajlandii?

Posłuchaj: https://bit.ly/45BczrMPolonia Christiana, „To tam rozstrzygnie się przyszłość naszego globu”. Prof. Michał Lubina o nowym rozdaniu geopolitycznym


„Tajlandia to jeden z najważniejszych krajów Azji Południowo-Wschodniej, a więc regionu leżącego między Indiami, a Chinami. Tajlandia to również kraj leżący w sercu obszaru nazywanego Indo-Pacyfikiem, czyli najważniejszego na świecie regionu politycznie i gospodarczo – miejsca, gdzie mamy rywalizację amerykańsko-chińską; miejsca, gdzie tak na dobrą sprawę rozstrzygnie się przyszłość naszego globu” mówił w rozmowie z PCh24 Michał Lubina.

Przeczytaj: https://bit.ly/3IJ4A21

Andrzej KohutRadio TOK FM, Czy Stany Zjednoczone zbankrutują?


Karolina Lewicka rozmawiała z Andrzejem Kohutem o długu publicznym i nastrojach w Stanach Zjednoczonych.

Posłuchaj: https://bit.ly/42peKMh

bottom of page