top of page

Media o nasCo piszą o nas w prasie? Gdzie można posłuchać naszych autorów? W jakiej sprawie zabrali głos? Jak komentowane są nasze książki? Informujemy Was o tym, co nowego słychać w mediach o Szczelinach.
Spider’s Web, Chińsko-rosyjski kot Schroedingera. Lubina: "Jak silny jest ten związek, dowiemy się, jeśli upadną USA"

09.01.2023


„Tym otwarciem pudełka musiałby być zmierzch Stanów Zjednoczonych jako gwaranta obecnego porządku międzynarodowego. Upada obecny porządek, coś się tworzy na jego gruzach i w tym momencie powstaje pytanie, jak zachowywałyby się wobec siebie Rosja i Chiny, gdyby nie było już tego "złego" Waszyngtonu, który blokuje im rozwój. Ale do tego jest daleko, dlatego jeszcze przez długi czas to pudełko pozostanie zamknięte.”


Kot Schroedingera jako narzędzie pozwalające przyjrzeć się relacjom chińsko-rosyjskim w ich realności i potencjalności. Zgodnie z tym kluczem przebiegała rozmowa Sylwii Czubkowskiej z Michałem Lubiną.


Całą rozmowę znajdziecie tutaj: https://bit.ly/3X1DOqB
Radio Wnet, Protesty w Chinach były bezpieczne dla partii komunistycznej, ale zostały potraktowane poważnie

9.01.2023


Zniesienie polityki zero-covid i sytuacja pandemiczna w Chinach to jeden z ważniejszych tematów w ostatnim czasie. Zarówno o niego, jak i o poprzedzające zmiany protesty Jaśmina Nowak zapytała Michała Lubinę.

Audycję znajdziecie tutaj: https://bit.ly/3kfC6DB
o2.pl, Ameryka huczy. Znaleźli tajne dokumenty. Joe Biden w tarapatach

13.01.2023


Czy Joe Biden powiela błędy Donalda Trumpa? Zamieszanie wywołane znalezieniem tajnych dokumentów w biurze i garażu obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych dla serwisu o2.pl komentuje Adam Kohut.


Artykuł przeczytacie tutaj: https://bit.ly/3ZAibzb
Dziennik Gazeta Prawna, Turcja i Węgry wciąż blokują rozszerzenie NATO

­11.01.2023


Szwecja i Finlandia od miesięcy ubiegają się o członkostwo w NATO, mimo przewidywanego przełomu w tej sprawie Turcja i Węgry wciąż blokują rozszerzenie sojuszu. Maciej Miłosz i Dominik Héjj przyglądają się tej sytuacji dla Dziennika Gazety Prawnej.


Artykuł znajdziecie tutaj: https://bit.ly/3XmjUGM


コメント


bottom of page